Pokaler i ROG

Uddeling af pokaler


Ved forårsopvisningen har ROG en lang tradition for at uddele pokaler til
gymnaster, instruktører og ledere, som har ydet en særlig indsats for
ROG i det forløbne år,

Vi opfordrer derfor alle til at indstille kandidater til ROG’s pokaler.
Motiveret forslag skal sendes til rog@rog.dk

ROG har følgende pokaler:

Drengepokalen
gives til en dreng, som gennem hele sæsonen har ydet en særlig
gymnastisk indsats.

Pigepokalen
gives til en pige, som gennem hele sæsonen har ydet en særlig
gymnastisk indsats.

Gymnastikpokalen
gives til en gymnast eller et hold, som i den forløbne sæson har ydet
en stor gymnastisk præstation og opnået særlige resultater.

Trænerpokalen
gives til en instruktør, som i den forløbne sæson har ydet en særligstor indsats for sit hold og for foreningen.


FIRpokalen
også kaldet Kammeratskabspokalen gives til en gymnast eller et hold,
som udviser hjælpsomhed og kammeratskab ude over det sædvanlige.

Holdpokalen
gives til et hold for god træningsindsats og godt kammeratskab.

En rigtig R.O.G.’er
gives til en instruktør, leder eller gymnast, som på alle områder har ydet
en indsats ud over det sædvanlige for foreningen. Vedkommende skal også
være en god kammerat, være villig til at hjælpe, når det gælder og i det hele
taget være en rigtig R.O.G’er.

GYMNASTIKPOKAL - 50 års jubilæum

(særlig præstation)
1975 Peter Velin
1976 Steffen Meier
1977 Charlotte Lund Nielsen
1978 Agnete Rene
1979 Morten List
1980 Vibeke Voss-Jensen
1981 Laila Birch Jensen
1982 Lene Bøgh
1983 Allan Willumsen
1984 Gitte Larsen
1985 Joy Thorsted
1986 Mette Trangbæk
1987 Ikke uddelt
1988 Ikke uddelt
1989 Rikke Jensen
1990 Morten List
1991 Dame springrytme senior
1992 Louise B Laursen
1993 Lene M Sørensen
1994 Jessie Ipsen
1995 Nanna Sommerset
1996 Lene J., Kristina K.og Susanne O.
1997 Mette H. Malene J ,Tine H ,Nanna S
1998 Senior springrytme MIX
1999 Malene Josty
2000 Sabine Lundquist
2001 Lital, Jessie, Malene, Mette og Camilla G S
2002 Mette Hulgaard
2003 Mixhold springrytme
2004 Susanne Schaarup
2005 Malene Karlsen
2006 Junior spring-rytme 2005
2007 Simone Scherlund Nielsen
2008 RSG junior
2009 RSG minigruppen
2010 Louise Tarp Jørgensen
2011
2012

En rigtig ROG'er - 50 årsjubilæum

1975 Dorrit Jørgensen
1976 Signe Tvedskov
1977 Erik Larsen
1978 Einer Arnsted
1979 Else Trangbæk
1980 Hans Tvedskov
1981 Knud og Alice Hansen
1982 Poul Schmidt
1983 Tine Glob Berthelsen
1984 Henrik Mains
1985 Marianne Tvedskov
1986 Jette List
1987 Agnete Rene
1988 Johan Paaschburg
1989 Tina Jensen
1990 Inge Jørgensen
1991 Mette Trangbæk
1992 Tina M Sørensen
1993 Signe Tvedskov
1994 Lone Larsen
1995 Torben Laursen
1996 Jette Blixt
1997 Jill Garde
1998 Johan Paaschburg
1999 Jan Kronsell
2000 Hanne Sørensen
2001 Martin Buch
2002 Jytte Falk
2003 Rene Eriksen
2004 Bent Schaarup
2005 Alice Hansen
2006 Betty Hemmingsen
2007 Mette Trangbæk Hammer
2008 Simon Hemmingsen
2009 Josefine Pedersen
2010 Flemming Finnerup Nørgaard
2011 Karina Kaadtmann
2012 Rikke Wexiø Jensen
2013 Annette Kolling

TRÆNER/LEDER pokalen -  50 års jubilæum
 
1975 Ingerlise Petersen
1976 Lis Lindeneg
1977 Jill Jørgensen
1978 Steffen og John
1979 Vibeke Als
1980 Inge Hansen
1981 Bjarne Nielsen
1982 Hanne Løie Nielsen
1983 Keld Nielsen
1984 Jette Fussing
1985 Laila Birch
1986 Tina Jensen
1987 Martina Kondrup
1988 Ikke uddelt
1989 Tine Glob Berthelsen
1990 Agnete René
1991 Bente Gyldelsø
1992 Arne Hansen
1993 Jette Fussing
1994 Hanne Sørensen
1995 Majbritt Andersen
1996 Lene Jørgensen/ Liselotte Brix
1997 Bo Schytte og Bent Olsen
1998 Louise Laursen
 
TRÆNER/LEDER - ny pokal- gl udskrevet

1999 Lene Sørensen
2000 Martin J ,Martin B,Steffen
2001 Lene J, Liselotte, Kristina og Peder
2002 Jette Blixt
2003 Henrik Glædesdahl
2004 Line Sassersen
2005 Karina Reib
2006 Jessie Ipsen
2007 Maiken Bruun-Ringgaard
2008 Nynne Garde
2009 Sissel Bay Nielsen/Helene Stenbæk Hansen
2010 Tine Høeg Madsen
2011 Emilie Sundqvist og Julie Tandholdt
2012 Mette Trangbæk
2013 Anni Frandsen 

Events

Sponsorer